Jubileusz KGW Brzezinka

Gospodynie z Brzezinki świętowały 20 kwietnia 60-lecie swojego Koła. Na jubileuszowej uroczystości gościli przyjaciele KGW Brzezinka: samorządowcy, sponsorzy, koleżanki z działających w gminie Oświęcim organizacji oraz krewni i znajomi członkiń.

Po uroczystej mszy w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski uczestnicy urodzinowego spotkania zgromadzili się w Domu Strażaka. Zespół Brzezinianki przywitał zebranych przyśpiewką. Następnie przedszkolaki wyrecytowały wiersz, zatańczyły krakowiaka i zaśpiewały ludowe piosenki: „Poszło dziewczę po ziele” oraz „Czerwone jabłuszko”. Z kolei uczniowie przygotowali taniec w rytm znanej z radiowych fal polki.

 

Wójt Mirosław Smolarek, któremu na jubileuszu towarzyszyła małżonka, wymienił wiele cyklicznych gminnych imprez współorganizowanych przez panie z Brzezinki, a podziękowania składane na ręce członkiń KGW Brzezinka skierował do wszystkich kół działających w gminie Oświęcim.

 

Jubilatki długo przyjmowały życzenia, podziękowania, gratulacje i wyrazy uznania od zaproszonych gości: zastępcy wójta Haliny Musiał, przewodniczącej Rady Gminy Bernardyny Bryzek i starosty Andrzeja Skrzypińskiego, który złożył gospodyniom życzenia i podziękowania w imieniu samorządu powiatu. Kwiaty i upominki wręczyli przewodniczącej Koła Alfredzie Kufrej radni z Brzezinki: Andrzej Ryszka, Zbigniew Krzemień i Adam Sowa, koleżanki z kół działających w gminie Oświęcim, dyrektorki gminnych jednostek z szefową Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwigą Szczerbowską, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Górników oraz Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej. Sekretarz miasta Oświęcim Maria Płachta przekazała jubilatkom życzenia prezydenta Janusza Chwieruta.

 

Podczas krojenia urodzinowego tortu i wznoszenia toastu zabrzmiało chóralne „Sto lat!”. Spotkanie było także okazją do przypomnienia historii KGW w Brzezince i uczczenia minutą ciszy jego nieżyjących członkiń. Pamiątkowymi statuetkami uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla organizacji. Reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie Oświęcim otrzymały podziękowania i dyplomy za współpracę z Radą Gminy w kończącej się kadencji.

 

Goście zaznaczyli swoją obecność wpisami do pamiątkowej księgi, która wzbogaciła kolekcję prowadzonych przez gospodynie kronik. Po krótkim recitalu Brzezinianek Alfreda Kufrej przekazała wyrazy wdzięczności koleżankom z Koła, jego sponsorom i przyjaciołom, zaś członkinie KGW zrewanżowały się podziękowaniem swojej przewodniczącej. Część nieoficjalną rozpoczął walczyk, do którego panie poprosiły panów.

Tagi

GALERIA