Przedszkole w Brzezince – przegląd prac budowlanych

W nowym przedszkolu w Brzezince trwają końcowe poprawki i szlify. Pozwolenie na użytkowanie jest prawomocne, więc budynek czeka już na nowy rok szkolny. 8 sierpnia miał miejsce przegląd prac budowlanych.

Na sąsiadującej ze szkołą działce wybudowano przedszkole z salami dla czterech grup dzieci, bogato wyposażonym placem zabaw i oszklonym tarasem, na którym zostanie urządzony ogród zimowy. Przewidziano część administracyjno-socjalną i kuchnię, która będzie obsługiwać również inne jednostki oświatowe. Budynek wyposażono w nowoczesne i przyjazne dla środowiska technologie, w tym w pompę ciepła.

 

Cały czas równolegle trwa rozbudowa szkoły i zagospodarowanie terenu. Budowa nowego przedszkola rozpoczęła się dwa lata temu. Przeprowadzka z siedziby przy ulicy Czernichowskiej rozpocznie się jeszcze w sierpniu. Oficjalne, uroczyste otwarcie nowej placówki zostało zaplanowane na 8 września.

 

8 sierpnia w oględzinach nowego przedszkola wzięli udział wójt Mirosław Smolarek oraz Beata Herman i Jolanta Jędras z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W komisji była także przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego, ponieważ utworzenie ZS-P w Brzezince, w którego skład wchodzi Przedszkole Samorządowe, jest dofinansowane ze środków Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Tagi

GALERIA