Kanalizacja w centrum Brzezinki

Dobiegła końca budowa prawie dwukilometrowego odcinka kanalizacji sanitarnej w centrum Brzezinki. Nie tylko ta część sołectwa na nim zyska – rurociąg łączy również w sieć odcinki kanalizacji zbudowane w Brzezince w ostatnich pięciu latach.

Zadanie realizowane od maja zeszłego roku objęło budowę kanalizacji w części ulicy Górniczej, w odcinkach ulic Brzozowej i Anny Chrostek, w ulicy Dworskiej oraz w części ulicy Czernichowskiej (od Brzozowej do Bukowej). To przedsięwzięcie dotyczy jednak nie tylko mieszkańców wymienionych ulic. Dzięki niemu możliwe będzie także oddanie do użytku wcześniej ukończonych odcinków kanalizacji. Do sieci będą mogli podłączyć się właściciele budynków przy ulicach Strażackiej (gdzie roboty prowadzono w latach 2017-18), Jakubowskiego (2014 rok), a także Sołtysów. Ta ostatnia była kanalizowana etapami od 2017 roku, a prace drogowe na niej trwały do jesieni zeszłego roku.


W ramach zakończonej w pierwszych tygodniach tego roku inwestycji powstało 1957 metrów rurociągu oraz cztery tłocznie. Są one zlokalizowane u wylotu ulicy Górniczej, w ulicy Dworskiej, Anny Chrostek oraz rejonie skrzyżowania Czernichowskiej i Bukowej. Na wszystkich ulicach, w które wbudowano kanalizację sanitarną, odtworzono nawierzchnię na całej szerokości jezdni. Wszystkie te prace kosztowały łącznie ponad 4,4 mln zł.


Ostateczny odbiór robót miał miejsce 15 lutego. Podczas spotkania w Urzędzie Gminy podpisy w protokole złożyli wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka i radny Zbigniew Krzemień.

 

 

fot. Andrzej Ryszka
Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Brzozowej – sierpień 2018 r.

 

 

fot. Andrzej Ryszka
Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Brzozowej – sierpień 2018 r.

 

 

fot. Andrzej Ryszka
Budowa tłoczni w rejonie skrzyżowania Czernichowskiej i Bukowej – październik 2018 r.

 

 

Tłocznia w ulicy Dworskiej.

 

 

Ostateczny odbiór inwestycji 15 luty 2019 r.