Najmłodsze piłkarki w nowych strojach

Adeptki Dziewczęcej Akademii Futbolu zaprezentowały w sobotę, 21 kwietnia nowe stroje sportowe ufundowane przez Gminę Oświęcim. Chwilę później na boisko wybiegły ich starsze koleżanki z Iskry Brzezinka, żeby rozegrać mecz na szczycie z liderującą w tabeli Prądniczanką Kraków.

Nowo utworzony Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka korzysta z pomocy samorządów. Jego działalność wspierają Gmina Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Osiągnięcia piłkarek z Brzezinki chwalił wójt Albert Bartosz:
– Nasza kobieca piłka nożna to prawdziwa perełka, bo jeżeli chodzi o rozgrywki na najwyższym szczeblu, jest bardzo wysoko. Szczerze podziwiam i z doceniam ciężką pracę, jaką wykonuje tutaj zarząd, i staram się ją wspierać.


– Wyjazdy na mecze, opłaty sędziowskie i związkowe, to wszystko kosztuje – powiedział prezes KKPN Iskra Brzezinka Łukasz Mędrysa. – Bez współpracy z samorządami, lokalnymi organizacjami, czy małymi firmami, które też nas wspierają, bez tego wszystkiego klub nie mógłby działać.


Dziewczęta z Akademii Futbolu miały tego dnia okazję przekonać się na własne oczy, jak trudne wyzwania na nie czekają. W trzecioligowym spotkaniu Prądniczanka Kraków pokonała Iskrę Brzezinka 2:0.

GALERIA