50-lecie Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej

50 lat Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej

W dniu 12 czerwca 2012 r. Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej obchodziło jubileusz 50-lecia działalności. Obchody odbyły się w murach przedszkola. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: władze kościelne, samorządowe, lokalnych organizacji wiejskich LKS, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, emerytowane dyrektorki i pracownicy przedszkola, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, przyjaciele przedszkola, absolwenci, rodzice oraz dzieci.

Pani Dyrektor Dorota Nowak gorąco powitała wszystkich zaproszonych gości mówiąc: "Dzień dzisiejszy jest dniem szczególnym w historii naszego przedszkola. Niezmiernie cieszę się ze zechcieliście Państwo przybyć i razem z nami dzielić tę radość obchodzenia złotego jubileuszu.”

Dzieci przedszkola z okazji jubileuszu przygotowały artystyczny program. W perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu zabrały wszystkich w podróż w przeszłość wspominając na wesoło lata 60, 70, 80, 90 XX wieku.

Z akademii zebrani goście dowiedzieli się, iż w czasie 50 lat istnienia wychowankowie:

„nauczyli się tysiąca piosenek,

zużyli w czasie zajęć 100 tysięcy kredek,

3 tony farb plakatowych i 100 kilometrów papieru toaletowego,

wypili hektolitry mleka, zjedli 3 tony ziemniaków, pożegnali tysiące mleczaków”

Wychowankowie brali również udział w wielu konkursach przedszkolnych, gminnych i powiatowych zdobywając wiele wyróżnień i nagród.

Z okazji jubileuszu przedszkola Pani Dyrektor przekazała również serdecznie podziękowania współpracownikom, nauczycielom za ogromny wysiłek dydaktyczny wkładany w wychowanie najmłodszego pokolenia za serce, uśmiech, cierpliwość w tej trudnej misji. Administracji i obsłudze za przykładne wykonywanie swoich obowiązków, za współpracę zaangażowanie i poświęcenie się na rzecz tworzenia niepowtarzalnego wizerunku przedszkola.

Po przedstawieniu głos zabrała Pani Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa. Dziękując za zaproszenie na niecodzienną uroczystość przekazała Pani Dyrektor i pracownikom życzenia spełnienia oczekiwań i nadziei oraz podziękowała za codzienny trud, poświęcenie i troskę o wychowanie najmłodszego pokolenia. Na ręce Pani Dyrektor przekazała dla dzieci od władz samorządowych zabawki i słodycze.

Zaproszeni goście wpisali się w księgę pamiątkową a następnie zwiedzili przedszkole.

Ta niebywała uroczystość pozostawiła niezapomniane wrażenia na wszystkich. Dziękując dyrektorowi i pracownikom przedszkola życzymy kolejnych udanych 50 lat działalności.