Brzezinka: ul. Szkolna skanalizowana

Zakończono drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Szkolnej w Brzezince. W sumie, od grudnia zeszłego roku wykonano ponad 1000 metrów sieci oraz zabudowano dwie tłocznie ścieków.

Koszt tych prac to ok. 1,9 miliona złotych, w tym prawie 800 tys. wydano bezpośrednio z budżetu Gminy Oświęcim. 28 lipca końcowego odbioru dokonali wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka i dyrektor Szkoły Podstawowej Agata Kowol.

Na przyszły rok na ulicy Szkolnej planowane są roboty drogowe (wykonanie podbudowy, odwodnienia, poboczy i nawierzchni asfaltowej). Podłączenie budynków mieszkalnych do kanalizacji sanitarnej będzie możliwe dopiero po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejna inwestycja – budowa prawie dwukilometrowego odcinka sieci z czterema tłoczniami ścieków. Wyceniono ją na około 3 miliony złotych. Do tego zadania Gmina Oświęcim otrzyma dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – maksymalnie w wysokości 1,37 miliona złotych. Aktualnie pracownicy Urzędu Gminy przygotowują przetarg w związku z tą inwestycją.