Pozytywne zakończenie lata. Dla Nikolki Kurpas

Stowarzyszenie Pozytywni zaprasza na Pozytywne zakończenie lata – 4 października na oświęcimskim Rynku. Podczas imprezy będą zbierane datki na operację Nikolki Kurpas.

Na stoiskach zaprezentują się między innymi piłkarze, młodzi hokeiści, strażacy z Brzezinki, straż miejska, a także grupa rekonstrukcyjna GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu.

„Sebastian Szromu Schrom, Szef kuchni restauracji La Rossa oraz uczestnik 3. edycji Hell’s Kitchen w duecie ze Zbyszkiem Harężlakiem, Szefem kuchni Tawerny pod Żaglem przygotują na wielkiej dwumetrowej patelni  bigos dla gości pikniku” - zachęca Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

Oprócz bigosu na smakoszy będzie czekała wojskowa grochówka prosto z jednostki Wojskowej Nil w Krakowie. Kalorie będzie można zgubić podczas salsy ze szkołą tańca Salsa Fun lub wspólnego treningu z Gym for You.

Podczas imprezy będą zbierane datki na operację Nikolki Kurpas. 13-latka z Brzeszcz cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować - nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Teraz pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra.

Medialnie przedsięwzięcie wspierają Fakty Oświęcim i portal KulturalnyPowiat.pl, a finansowo restauracja La Rossa i firma Planpol. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Miasto Oświęcim, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Gmina Oświęcim.