Brzezinka - Modelowa współpraca strażaków z Bierunia i Brzezinki

W Urzędzie Miejskim w Bieruniu została podpisana umowa, na mocy której miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przekazała na rzecz OSP w Brzezince lekki samochód terenowy Suzuki Vitara. Stosowne dokumenty podpisali 23 maja burmistrz Bierunia Bernard Pustelnik i wójt naszej gminy Małgorzata Grzywa ...

W Urzędzie Miejskim w Bieruniu została podpisana umowa, na mocy której miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przekazała na rzecz OSP w Brzezince lekki samochód terenowy Suzuki Vitara. Stosowne dokumenty podpisali 23 maja burmistrz Bierunia Bernard Pustelnik i wójt naszej gminy Małgorzata Grzywa.

– To samochód na zawieszeniu terenowym. Na wyposażeniu ma 300-litrowy zbiornik wodny i środek pianotwórczy. Ma kilkanaście lat, ale sprawuje się bez zarzutu – mówi zastępca naczelnika OSP w Brzezince Piotr Najduch, który wraz z Tomaszem Podbiałem, prezesem OSP w Brzezince byli obecni  podczas podpisania umowy w bieruńskim magistracie.

Strażacy z Brzezinki współpracują z OSP w Bieruniu Nowym od dawna. Kiedy okazało się, że strażacy ze Śląska mają na zbyciu samochód terenowy, skutecznie przekonali władze gminy do jego przejęcia.

W opinii moich rozmówców, to idealny samochód do wsparcia ratownictwa technicznego. Jest także przydatny w akcjach gaszenia pożarów na trudnych do sforsowania dla zwykłego pojazdu terenach, np. łąkach.

Pozostaje mieć nadzieję, że współpraca obu samorządów, które dzieli granica, ale łączą liczne problemy, w tym komunikacyjne i związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym, będzie się coraz lepiej rozwijać.

Niewykluczone, że przyszłoroczna noc świętojańska będzie wspólnie świętowana po obu brzegach Wisły.