Brzezinka - Podziękowania za powstanie zespołu boisk sportowych

W imieniu całej społeczności Brzezinki, jako Sołtys , witam wszystkich bardzo serdecznie a zarazem gorąco dziękuję, przede wszystkim Tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego pięknego zespołu boisk sportowych ...

DRODZY  GOŚCIE

W imieniu całej społeczności Brzezinki, jako Sołtys , witam wszystkich bardzo serdecznie a zarazem gorąco dziękuję,  przede wszystkim Tym, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do powstania tego pięknego zespołu boisk sportowych.

Dla nas, mieszkańców tak małej miejscowości, lecz na całym świecie znanej i utożsamianej z drutem kolczastym, mieszkających w cieniu baraków, na GOLGOCIE NASZYCH CZASÓW - jak powiedział błogosławiony Papież JAN PAWEŁ II- tutaj u nas w 1979 roku – jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem otrzymać w darze tak wspaniały zespół boisk sportowych,  które podnoszą atrakcyjność naszej miejscowości, młodemu pokoleniu dadzą szansę na rozwój sportu oraz na zagospodarowanie wolnego czasu , a wszystkim mieszkańcom Gminy Oświęcim na poprawę sprawności fizycznej.

Marzenia się spełniają, twierdzą działacze sportowi, którym pomysł budowy Orlika zaprzątał głowy przez wiele poprzednich lat. Jednak dopiero po złożeniu wniosku o jego budowę przez Honorowego Prezesa klubu sportowego LKS ISKRA na Zebraniu Wiejskim w styczniu br. przystąpiono realnie do jego urzeczywistniania.

Dlatego w imieniu wszystkich mieszkańców a w szczególności dzieci i młodzieży oraz fanów sportu, gorące podziękowania  kieruję do instytucji  które współfinansowały tę inwestycję, czyli do:

-Ministerstwa Sportu i Turystyki;

-Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego;

-Urzędu Gminy Oświęcim.

Szczególne podziękowanie należą się Wójtowi Gminy Oświęcim, pani Małgorzacie Grzywa. To dzięki jej determinacji oraz śmiałej i odważnej decyzji, ale jak widać bardzo trafnej, możemy się dzisiaj szczycić tak wspaniałym obiektem.

Podziękowanie składam również  Radnym Gminy Oświęcim za podjęcie Uchwały zatwierdzającej lokalizację ORLIKA w  Sołectwie Brzezinka.

Nie należy zapominać o pracownikach Urzędu Gminy Oświęcim, którzy nadzorowali prawidłowy przebieg zadania inwestycyjnego. To ich zasługa za dotrzymanie napiętego terminu.

Wielkie uznanie przekazuję realizatorowi tego zadania inwestycyjnego, tj. firmie Usługi Remontowo-Budowlane pana Jana Puzik z Makowa Podhalańskiego, która w rekordowym tempie nie całych 4-ech miesięcy wykonała wszystkie prace budowlane, a mieszkańcy z niedowierzaniem patrzyli jak z dnia na dzień budowa zmienia się nie do poznania.

Jak widać „ Ojców sukcesu jest wielu”- i to prawda.

Dlatego, pozwólcie Państwo, że dziękując Wam Wszystkim, te kwiaty  złożę na ręce przedstawicieli Instytucji Państwowych współfinansujących Naszego „ORLIKA”.

Serdecznie dziękujemy za  ten Dar dla Brzezinki
  /-/ Andrzej Ryszka