75 lat LKS Iskra Brzezinka

Historia Ludowego Klubu Sportowego Iskra Brzezinka sięga 1947 roku. W pierwszą sobotę lata zawodnicy, działacze i kibice rodzinnie świętowali jubileusz 75-lecia.

Na sportowym pikniku gościli samorządowcy. Wójt Gminy Oświęcim objął imprezę patronatem. Mirosław Smolarek podziękował reprezentującemu klub prezesowi Maciejowi Biesikowi za dbałość o kondycję fizyczną amatorów futbolu i wręczył mu okolicznościowe podarunki, z których najcenniejszy to 5 tys. złotych na dalszą działalność. Do życzeń kolejnych sukcesów dołączył sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka i sprezentował prezesowi pamiątkowy puchar.

Festyn obfitował w atrakcje dla dzieci a dorosłym dawkę emocji zapewnił mecz. Oldboye zmierzyli się z aktualną kadrą Iskry. Po remisie 1:1 rozstrzygać musiały rzuty karne, w których lepsi okazali się "młodzi". Po zmroku drewniany podest zamienił się w parkiet taneczny, na którym zabawa trwała jeszcze grubo po północy.